Slováci v osemfinálovom súboji ME prehrali s favorizovaným Anglickom 1:2 po predĺžení, pričom vyrovnanie v riadnom hracom čase zariadil v predposlednej minúte Jude Bellingham.

Nová vláda SR

124»

Komentáre

  • 11.05.2024

    Vojna medzi Kostelným a Šimkovičovou má dohru: Herci zúria, sociologička sa zastala ministerky!

    Nenechalo ich to chladnými! Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (52) je v otvorenej vojne s hercom Ľubošom Kostelným (42). Ten mal počas predstavenia vyhlásiť, že ju nenávidí, a tak plavovláska plánuje nielen umelca, ale aj riaditeľa SND Drličku (47) pozvať k sebe na koberček.

    To sa však nepáči jeho kolegom, ktorí sa proti nej otvorene búria. Podľa sociologičky však išlo zo strany Kostelného o emotívne konanie a burcovanie, ktoré môže mať dohru, keďže potleskom diváci súhlasili s dehumanizáciou ministerky.

    Šimkovičová od začiatku svojho pôsobenia na ministerstve zdvihla tlak už nejednému umelcovi. Najmä herci ju majú momentálne doslova v zuboch a myslia si, že bývalá markizáčka by takúto funkciu nemala zastávať. Jeden z nich, Ľuboš Kostelný, sa dokonca nedávno mal nechať uniesť priamo počas predstavenia, kde sa údajne vyjadril, že ju nenávidí.

    Do redakcie sa nám však ozvala jedna z diváčok, ktorá všetko uviedla na pravú mieru. Tvrdí totiž, že umelec nepovedal slovo „nenávidím“, ale niečo v zmysle „Kto je najnenávidenejšia osoba? Martina Šimkooov“. Šimkovičová tento slovný výpad neprešla mlčaním, ale verejne vyhlásila, že herec aj s riaditeľom divadla sa jej budú spovedať zoči-voči u nej na ministerstve. „Toto je politický aktivizmus a šikana. Neviem, ako by sa páčilo pánovi Kostelnému, ktorého sa budem pýtať z očí do očí, ak by sa toto robili jeho osobe,“ vyhlásila Šimkovičová.

    Tá zrejme už nezvláda vlnu kritiky, ktorá sa na ňu sústavne valí a praskli jej nervy. V poriadku to však nie je ani podľa sociologičky Zuzany Kusej. „To, že mu diváci za tú stratu súdnosti tlieskali, svedčí o vážnom probléme spoločnosti a vlastne aj jej kultúrnej elity, teda tej časti, ktorá sa nachádzala v divadle. Ministerka kultúry je už dlhšiu dobu terčom vtipov a narážok a to môže vytvárať dojem, že si voči nej môžeme dovoliť všetko. Tlieskať prejavu nenávisti však znamená schvaľovať dehumanizáciu človeka,“ hovorí Kusá.

    --

    PhDr. Zuzana Kusá, CSc. (* 17. apríl 1957) je slovenská sociologička, venujúca sa verejnému akademickému výskumu a výuke v oblasti sociológie. Pôsobila ako poradkyňa prezidentky Zuzany Čaputovej pre sociálnu oblasť.[1][2]


  • SR sa zdržala pri hlasovaní o rezolúcii OSN k Srebrenici

    Bratislava 23. mája (TASR) - Slovenská republika sa zdržala pri hlasovaní o rezolúcii Organizácie Spojených národov (OSN) k Srebrenici. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR to odôvodnilo potrebou zachovania stability na západnom Balkáne. Uviedlo to vo svojom stanovisku s tým, že prijatie rezolúcie bez plnej zhody členských štátov OSN je historickým precedensom. TASR o tom informovali z komunikačného odboru rezortu.

    "Nie je vhodná chvíľa, aby sa takýto dokument schvaľoval. Naším cieľom je zamerať sa na predchádzanie ďalšej medzietnickej eskalácii a snažiť sa prioritne presadzovať zmier a vzájomnú dôveru, ktoré ale nemôžu byť nanútené zvonku," skonštatoval šéf rezortu Juraj Blanár (Smer-SD). Rezolúcia bude mať podľa jeho slov v aktuálnej situácii negatívny dopad.

    Ministerstvo zároveň skritizovalo, že iniciatíve nepredchádzal celospoločenský a medzináboženský dialóg v regióne, a najmä v krajine, kde ku genocíde došlo. "V obzvlášť citlivej téme, akou je genocída, by mala byť rezolúcia prijímaná konsenzom členských štátov tak, ako k tomu došlo v predchádzajúcich dvoch rezolúciách týkajúcich sa pamiatky holokaustu i genocídy v Rwande," podotklo v stanovisku.

    Rezort zároveň deklaroval, že SR je vždy na strane dodržiavania medzinárodného práva. Plne podľa svojho stanoviska rešpektuje Chartu OSN aj verdikty dvoch medzinárodných súdov, ktoré potvrdili spáchanie genocídy. Podporuje tiež dôstojné pripomínanie si obetí. Víta aj európsku integráciu štátov západného Balkánu. Považuje za správne rozhodnutie otvoriť prístupové rokovania Európskej Únie (EÚ) s Bosnou a Hercegovinou. Rezolúcia však podľa šéfa slovenskej diplomacie neprispieva k zmierňovaniu napätia na západnom Balkáne ani k podpore jeho smerovania do EÚ.

    Valné zhromaždenie OSN vo štvrtok schválilo rezolúciu o vyhlásení 11. júla ako medzinárodného dňa na pamiatku genocídy v Srebrenici v roku 1995. Návrh vyvolal kritiku Srbska a v radoch bosnianskych Srbov, informovala o tom TASR podľa agentúr AP a AFP.


  • Ja som politik, kto je viac? / A budeme nemí ...


    Pripravuje sa Lex atentát: Zmeny sa začnú od adresy premiéra či prezidenta. Končí sa bývanie doma, nebudeme debatovať, odkazuje Šutaj Eštok

    Anna Mogilevskaia

    22.05.2024

    Traja najvyšší ústavní činitelia majú byť počas mandátu ubytovaní na mieste, kde štátne bezpečnostné zložky môžu zabezpečiť ich adekvátnu ochranu. Po zasadnutí Bezpečnostnej rady SR a parlamentného Výboru pre obranu a bezpečnosť to skonštatoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas). Tiež informoval členov výboru o priebehu vyšetrovania atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer). Vláda avizovala zriadenie pracovnej skupiny, ktorá sa má zaoberať legislatívnymi zmenami smerom k zvýšeniu bezpečnosti štátu aj občanov.

    Minister vnútra a prezident policajného zboru Ľubomír Solák v stredu informovali členov Výboru Národnej rady pre obranu a bezpečnosť o vyšetrovaní útoku na premiéra Roberta Fica, ktorý sa odohral 15. mája v Handlovej. Generálna prokuratúra vyhlásila embargo na informovanie o vyšetrovaní, preto zasadnutie výboru konalo v režime „vyhradené”. Znamená to, že na ňom nemohli byť prítomne média a členovia výboru nemôžu posunúť verejnosti konkrétne informácie, ktoré si vypočuli od ministra a šéfa polície.

    Po ukončení výboru sa pred novinárov postavil šéf rezortu vnútra Šutaj Eštok, ktorý priniesol prvé konkrétne návrhy na zvýšenie ochrany štátu a štátnej bezpečnosti. Avizoval, že na vláde bude zriadená pracovná skupina, ktorá sa ma zaoberať prípravou legislatívnych zmien v oblasti bezpečnosti. „Ukázala sa potreba, že krízové riadenie krajiny je potrebné zmeniť. My sme ešte začiatkom roka schválili materiál, ktorý nám dáva mandát na to, aby ministerstvo vnútra zmenilo celé krízové riadenie štátu a od budúceho roka by sme fungovali v novom modernom európskom režime,” uviedol.

    Ďalším nevyhnutným krokom k zvýšeniu bezpečnosti štátu by podľa Šutaja Eštoka malo byť riešenie otázky s bývaním prezidenta, premiéra a predsedu parlamentu. „Je pre mňa nemysliteľné, aby traja najvyšší ústavní činitelia nemali zabezpečené bývanie, ktoré je v rámci nejakých bezpečnostných protokolov. To je jedno z opatrení, kde ja budem navrhovať, aby to bývanie prešlo pod ministerstvo vnútra, aby tam boli nastavené režimy, bezpečnostne opatrenia. Aby sme jednoducho nedávali priestor k tomu, že sa pred obydliami politikov budú stavať šibenice a podobné veci,” avizoval minister vnútra.

    Podľa neho vládne rezidencie majú patriť pod rezort vnútra, ktorý bude zároveň zodpovedný za ich ochranu. „S nimi (ústavnými činiteľmi – pozn. redakcie) ani nebudeme debatovať, že oni chcú zostať doma. Nie. Takéto protokoly musíme nastaviť, toto je také memento, ktoré hovorí o tom, že už stačilo o tom rozprávať, treba konať,” zhrnul Šutaj Eštok.

    Predseda brannobezpečnos­tného výboru NR SR Tibor Gašpar (Smer) ďalej informoval, že polícia momentálne eviduje nárast počtov vyhrážok, adresovaných politikom či členom ich rodín. Bezpečnostné zložky riešia okolo stovky podobných prípadov a v 48 z nich boli vznesené obvinenia. „Poskytuje sa ochrana vybraným osobám medzi ústavnými činiteľmi a poslancami. Boli vyzvaní poslanci opozície, ale aj koalície, aby sami proaktívne nahlasovali, ak sa stretnú s vyhrážkami alebo aj vulgarizmami voči svojím osobám a rodinám, podľa toho sa to vyhodnocuje, aby mohol Úrad na ochranu ústavných činiteľov prijímať konkrétne opatrenia,” uviedol.

    Konkrétne návrhy zákonov, ktoré by mali zvýšiť bezpečnosť v krajine, koalícia zatiaľ nemá a na nich zapracuje vládna pracovná skupina. Ubezpečil zároveň, že koalícia nechystá žiadne obmedzenia, ktoré by v konečnom dôsledku viedli k obmedzovaniu slobody prejavu alebo slobody slova. /tu silno srandujú, kuknite dole/

    Gašpar zároveň podporil návrh ministra Šutaja Eštoka o novom režime v štátnom bývaní pre ústavných činiteľov. „Všetko to bude stáť nejaké peniaze, ale toto je systémové opatrenie. Každý budúci predseda vlády, prípadne prezident alebo predseda NR SR sa musí prispôsobiť tým bezpečnostným parametrom a nemôže svojvoľne povedať, že ja budem bývať tam alebo tam. Je to dobré riešenie, s dlhodobou perspektívou,” zhodnotil.

    Člen výboru za opozičnú stranu SaS Juraj Krupa ocenil konštruktívneho ducha, v ktorom prebehlo rokovanie s predstaviteľmi koalície. „Minister vnútra sa snažil byť ústretový a vysvetľoval niektoré veci. Čo je teraz dôležité je zamerať sa na bezpečnostnú situáciu na Slovensku. Vyhodnotiť zlyhania, ktoré k tomu viedli, akým spôsobom fungovali alebo nefungovali bezpečnostné zložky, spravodajské služby, akým spôsobom sa k tomu postaviť do budúcnosti,” poznamenal.

    Ocenil tiež, že polícia sa začala viac venovať vyhrážkam na sociálnych sieťach. „Sme sa medzi sebou bavili, že vlastne až na výnimky všetci členovia brannobezpečnos­tného výboru pravidelne dostávajú vyhrážky, že nie je to nič nové, ale konečne sa tomu niekto začína venovať,” uviedol Krupa.

    V téme pripravovaných legislatívnych zmien opozícia žiada o podobnú korektnú a konštruktívnu spoluprácu. „My sme požiadali, aby sme o tejto veci boli informovaní dopredu, pretože vláda často chodila so skrátenými legislatívnymi konaniami a mali ste dva dni na to, aby sa oboznámili so zákonom. Tak predpokladám, že toto už je tak vážna situácia, že pochopili vo vládnej koalícii,” zhrnul. SaS podľa jeho slov zatiaľ nezvažuje možnosť podania návrhu na odvolávanie Matúša Šutaja Eštoka z funkcie.

    Predseda klubu hnutia Progresívne Slovensko Martin Dubeci si tiež myslí, že avizované legislatívne zmeny by mali byť vopred konzultované s opozíciou. „Otázky bezpečnostnej politiky sú naozaj citlivé veci. Ak majú prejsť s nejakým konsenzom a v kľude, tak musia byť konzultované, tak som apeloval aj na pána ministra, aby sme našli nejaký formát, v ktorom sa vieme rozprávať,” uviedol. Tiež si nemyslí, že momentálne je na stole téma odvolania ministra.

    „Budeme čakať na výsledky vyšetrovania a budeme ho veľmi pozorne sledovať. Následne podľa toho sa rozhodneme. Ak budeme mať pocit, že toto vyšetrovanie nebolo dostatočné, lebo tá zodpovednosť nebola vyvodená dostatočným spôsobom, tak samozrejme máme možnosť podať návrh na odvolanie, takže budeme čakať,” uviedol. Očakáva, že konkrétnejšie návrhy legislatívnych zmien by mali byť pripravené o niekoľko týždňov.

    Pripomienka:

    Spomínala som to tu na konci:

    --

    Danko ocenil jednohlasné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na Fica

    Bratislava 21. mája (TASR) - Predseda koaličnej SNS Andrej Danko ocenil, že Národná rada (NR) SR prijala jednohlasne uznesenie o odsúdení útoku na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Zároveň informoval, že na poslaneckom grémiu sa aj v mene svojej strany ospravedlnil za emócie, ktoré nimi lomcovali tesne po útoku na Fica. SNS má podľa jeho slov prísť s návrhmi v oblasti médií a lepšieho prehľadu v diskusných fórach a online platformách.

    Danko na tlačovej konferencii avizoval začatie legislatívneho procesu, ktorý sa má týkať aj registrácie užívateľov na diskusných fórach. Treba mať podľa neho prehľad o prispievateľoch v diskusiách, ktorí napríklad schvaľujú trestné činy. Hovorí aj o zriadení tzv. národného mediálneho úradu, ktorý by mohol mať dohľad nad médiami a bude komunikovať s nadnárodnými online platformami.

    Avizuje tiež úpravu vo vzťahu k médiám. "Prídeme s veľmi tvrdým zákonom na právo na ochranu osobnosti vo vzťahu k médiám. Mechanizmus bude nastavený tak, aby človek, ktorý je dotknutý na svojich právach, vedel, ktorú redakciu má kontaktovať, aby boli stanovené lehoty na opravu," vyhlásil. Redakcie by mali mať podľa neho v takýchto prípadoch čas na vysvetlenie, či si stoja za svojím uverejneným príspevkom. Ak by šlo o klamstvo či zneužitú informáciu, mali by prevádzkovatelia niesť zodpovednosť. Danko tvrdí, že nikto nechce obmedzovať médiá, no musia byť schopné obhájiť si svoje tvrdenia.

    --

    Záver majú peknučký:

    Pre Miladku a ostatných milovníkov cenzúry doporučujeme historické okienko. Práve pre takých cenzorov ako je Danko, Miladka a iní mali naši najväčši národní buditelia mnoho falošných mien a pseudonymov. Lebo aj ich podobné kreatúry a možno aj ich predkovia prenasledovali, obmedzovali v práci, udávali. Pre príklad Vajanský.


    --

    Tak už vám, milí čitatelia, docvakáva, aká krásna tichá tota demokracia sa na nás valí?

    Keď nechceš bručet, budeš čučet jak voš pod chrastou.


    ... všetko ide podľa plánu ...

  • SNS navrhuje spoplatniť poskytovanie informácií v zmysle zákona

    Bratislava 28. mája (TASR) - Poskytovanie informácií v zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám by sa mohlo spoplatniť. Vyplýva to z novely, ktorú do Národnej rady (NR) SR predložili poslanci za SNS. Hovoria o zavedení mechanizmu, ktorý by umožnil povinným osobám efektívnejšie riadiť proces poskytovania informácií a zabezpečiť úhradu nákladov spojených s rozsiahlym vyhľadávaním a sprístupňovaním informácií.

    Predkladatelia ozrejmili, že novela by mohla zaviesť možnosť povinných osôb požadovať úhradu nákladov spojených s mimoriadne rozsiahlym vyhľadávaním informácií. "Ak povinná osoba bude za poskytnutie informácie požadovať úhradu, písomne oznámi túto skutočnosť spolu s výškou úhrady žiadateľovi pred poskytnutím informácie. Z oznámenia musí byť zrejmé, na základe akých skutočností a akým spôsobom bola výška úhrady povinnou osobou vyčíslená," píše sa v návrhu.

    Argumentujú dlhotrvajúcimi problémami v prípadoch, keď sú povinné osoby zahlcované "častými alebo nadmernými požiadavkami na sprístupnenie informácií". Poukázali na to, že niektoré požiadavky si vyžadujú mimoriadne rozsiahle vyhľadávanie informácií, čo výrazne zaťažuje administratívne kapacity a zdroje.

    Súčasný zákon podľa predkladateľov neobsahuje dostatočne špecifikované mechanizmy, ktoré by umožňovali efektívne riadenie nákladov spojených s vyhľadávaním a poskytovaním informácií. "Povinné osoby sú tak často nútené sprístupňovať informácie bez nároku na úhradu nákladov, čo môže viesť k neefektívnemu využívaniu verejných zdrojov," tvrdia poslanci za SNS.

    Uviedli tiež, že koncept možnosti účtovania nákladov za mimoriadne rozsiahle vyhľadávanie informácií navrhli tak, aby chránil povinné osoby pred zneužívaním práva na informácie formou žiadostí, ktoré si vyžadujú neprimerane veľké úsilie a čas na spracovanie.

    Účinnosť novely v prípade jej schválenia navrhujú od 1. decembra 2024.


  • Smiech cez slzy toto.

  • Presne podľa Agendy 2030. Úplná kontrola internetu. Neposlúchaš, kritizuješ režim, budeš potrestaný. Po Čine sa EÚ stáva bažinou totality. Je zaujímavé ako najväčší falošní národovci najviac zradili Slovensko a Slovákov. Ľud I'm to odpustí. Veď sú to národovci. Pritom sú rovnakí ako Matovič, PS a iní... A je smiešne keď podvodníci ako Danko sa tvária že bojujú proti zlým. Danko je plagiátor, má styky s mafiou a firemné prepojenia, podivné predražené právne služby v Rači, jeho rodina vytunelovala štátny podnik Lesostav, klamstva so semaforom, kontakt so Zsuzsovou, extrémistický zákon, zákon zakazujúci kritiku Židov a Izraela a mnoho iného o čom nevieme. Falošný národovec, klamár a farizej.

    --

    Prevzaté z https://t.me/za_slobodu/811

  • Odpoveď na otázku, komu prospel atentát na Fica, je medzičasom asi jasná každému: Jeho vláde.

    --

    Kaliňak: V ďalších krokoch by sa mali vzhľadom na bezpečnosť sprísňovať podmienky práva na zhromaždenia. Kaliňák načrtol aj úvahy opatrení týkajúcich sa médií, napríklad zavedenia práva na odpoveď.

    Minister vnútra pripomenul tvrdý a nekompromisný postup voči nenávistným prejavom či vyhrážkam. Momentálne sa zaoberá polícia 172 prípadmi, z toho v 55 sú už stotožnení páchatelia.

    Výkon policajtov je po atentáte naďalej posilnený o 30 percent. Pod zvýšeným dohľadom sú miesta, ako sú úrady, nákupné centrá či redakcie. Posilnená je aj ochrana ústavných činiteľov či ďalších politikov.


  • Aktuálna bezpečnostná situácia a prehlbovanie spolupráce v obrannom priemysle boli témami rokovaní ministra obrany Roberta Kaliňáka (Smer-SD) v Španielsku s tamojšou ministerkou obrany Margaritou Robles Fernández. Šéf rezortu navštívil tiež španielskych vojakov, ktorí budú onedlho nasadení na Slovensku v rámci Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva obrany SR.

    Španielsko v júli preberie od Českej republiky velenie bojového zoskupenia. "Šéfovi slovenského rezortu obrany bola predstavená posledná fáza presunu španielskych jednotiek na Slovensko. Nasadzovanie španielskeho kontingentu totiž prebieha postupne od januára tohto roku, pričom od júla bude na Slovensku pôsobiť do 780 španielskych vojakov aj s technikou," priblížilo ministerstvo.

    V rozhovore so španielskou ministerkou sa Kaliňák zameral aj na priority v súvislosti s nadchádzajúcim samitom NATO vo Washingtone. Zhodnotili i doterajšiu spoluprácu v oblasti výcviku a vzdelávania a sústredili sa tiež na možnosti zintenzívnenia kooperácie v oblasti obranného priemyslu. Slovenské zbrojárske podniky totiž vyrábajú komponenty do munície, ktoré sú následne kompletizované v priestoroch španielskeho závodu.

    --

    Ale Slovensko už zaručene nedodá Ukrajine ani náboj.

  • Kaliňák chystá nákup nových tankov, môže ísť o vojenský obchod desaťročia

    Na ministerstve obrany pod Robertom Kaliňákom (Smer) začali pripravovať ďalší nákup vojenskej techniky. Tentokrát ide o tanky. Kaliňák a jeho úradníci by ešte v tomto volebnom období chceli vybrať nový hlavný bojový tank slovenských ozbrojených síl.

    „V súčasnosti plánujeme akvizíciu tankov (Main Battle Tank), prebieha interná analýza trhu a možných spôsobov akvizície,“ potvrdil Denníku N tlačový odbor rezortu.

    Išlo, mimochodom, o prvú odpoveď hovorcov ministerstva obrany na otázky Denníka N od nástupu Kaliňáka. Až doteraz boli všetky žiadosti ignorované. Odpoveď tak môže súvisieť so snahou Roberta Kaliňáka nastaviť po streľbe na premiéra Roberta Fica (Smer) iné vzťahy s médiami.

    --

    Citlivým čitateľom sa ospravedlňujem, že tu linkujem članok DenníkaN (to sú tí s logom šekelu), ale aj podľa informácie v článku sa zdá, že nastáva isté zbližovanie v mediálnej oblasti medzi vládou a médiami, ktoré boli pred voľbami vyhlásené za úhlavných nepriateľov Slovenska. Asi sa už polepšili :)

  • Kedysi som sem napísal, že Kaliňák šiel do Smeru a nie do Hlasu, aby bol čo najbližšie pri zdroji. Aby vedel čo sa chystá, čo sa deje.

    Na prvej tlačovke s médiami po atentáte zas to bol Kaliňák, ktorý nadbiehal Kordovi. Treba si to pozrieť a aj záver, keď Eštok aj s ostatnými odišli a Kaliňák tam ostal sám. Ešte aj povedal (smerom ku Kordovi), že nechali ma tu samého...

    Z môjho pohľadu je však chybou dávať rovnítko medi Ficom a Kaliňákom.

  • graul povedal/-a: Z môjho pohľadu je však chybou dávať rovnítko medi Ficom a Kaliňákom.

    Určite nie rovnítko. Plus. Fico+Kaliňák+X... = vláda a jej smerovanie.

    Úlohy majú podelené podelené podľa vzájomnej dohody.

  • Uvážíme-li, že by měla přijít určitá očekávaná krize - např. krach finančního systému, nebo určité územní změny, případně změny, které určitým způsobem zasáhnou elity na úrovní vládních věrchušek, pak se není čemu divit, že ,,elity'' takto vyšilují a razí prakticky stejnou agendu, jen z jiné strany - jde o to, kdo bude zrovna u kormidla a bude se moci zaštítit státem.

    Pro loutkovodiče - ty jež vlastní, či ovládající trilióny aktiv by taková plánovaná krizička posloužila jako katalyzátor změn, které je potřeba prosadit a které by se vykonavatelům (věrchuškám) jinak moc prosazovat nechtělo, neb by je to mohlo připravit o elektorát.

    Čili pokud budou zájmové skupiny vědět, že dojde ke změnám, v jejichž důsledku mohou přijít o svá aktiva a instituce, samy se budou aktivně starat aby zabezpečily své mocenské pozice, jak jen to půjde. A je jedno na které straně stojí - účel světí prostředky.

    Teď je jednoduše období v němž bude docházet k proředění elit a zániku některých řídících institucí a na nich navázaných skupin atp..

    V současnosti je snaha zachovat narativ ,,všechno při starém'' za jakoukoli cenu, jenže to se dělá stále hůř a hůř.

  • Toto by malo odznieť

    Nikita píše:

    Nikita Clanky Archiv:

    Hej, a ďakujem Jankovi Kaľavskému za ten jeho včerajší NáŘEZ s M. Šrámovou. Božie Mlyny veru. Položte si otázku - PREčO sa doteraz ani on z Bosny, ani Zurian z Bieloruska nemôžu vrátiť na SVK... Žeby z podobných dôvodov, ako ten, ktorý spomína M. Šoun v poslednom videu, kde hovorí, ževraj prokurátor Vereščák, čo obvinil svojho času Fica v kauze "Súmrak", dostal fleka na Kaliňákovom ministerstve?


    Inak, sranda, ako chcel dneska Kaliňák navodiť dojem, že to darovanie Migov bola výlučne Naďova iniciatíva, ešte sa snažil obhajovať Sulíka, ktorý vraj o ničom nevedel. Chlapci, prestaňte si už robiť p..u z ľudí.

  • Peter Kmec: Slovensko stojí pri Ukrajine v jej snahe o obnovu a európsku integráciu

    včera 11:18

    Slovensko stojí pri Ukrajine v jej snahe o obnovu a európsku integráciu, vyhlásil podpredseda vlády Peter Kmec na konferencii o obnove Ukrajiny v Berlíne. „Naša pomoc nebude len humanitárna a technická, ale aj ekonomická. Veríme, že spoluprácou môžeme vybudovať lepšiu budúcnosť pre obe krajiny,“ uviedol.

    Podľa Kmeca ide o strategickú príležitosť. Zapojenie slovenských firiem do obnovy Ukrajiny podľa neho vytvorí nové pracovné miesta a prinesie ekonomické príležitosti. Zdôraznil, že slovenské firmy majú čo ponúknuť, a ich účasť na projektoch obnovy môže priniesť významné výhody pre slovenských občanov.

    „Naša pomoc Ukrajine nie je len aktom solidarity, ale aj príležitosťou pre naše firmy a občanov. Spoluprácou môžeme vybudovať silnejšie ekonomické väzby a prispieť k stabilite a prosperite celého regiónu,“ povedal.

    https://dennikn.sk/minuta/tema/6826/vojna-na-ukrajine

  • Malina
    upravené Mon 24 Jun 2024 ->

    Lekári tlačia na prijatie zákona na ich "vyššiu" ochranu a tu z nenazdajky toto:

    Pacient napadol v nemocnici na Kramároch iného pacienta a dvoch zdravotníkov. Útok odsúdil aj Žilinka

    lex útok...:)